Luna

Prieglaudoje praleistas laikas:
2 mėnesiai 22 dienos ir val.


Paremti per Paysera


VARDAS: Luna
AMŽIUS: 2020 06 15
DYDIS: Vidutinio dydžio, apie 12 kg
SKIEPYTA
ČIPUOTA
STERILIZUOTA

Antra mūsų mergytė iš Ukrainos. Luna. Ji, kaip ir Mira, yra kalytė iš gatvės. Tik Luną jos šeimininkė rado prieš metus ar porą ir kalytė jau visiškai pamiršo gyvenimą gatvėje, dabar ji linksmas, savimi pasitikintis, į smagiausias veiklas su žmogumi orientuotas namų šuo. Bet gatvės šuniuko gyvenimas jai buvo palikęs savo pėdsaką. Lunai buvo diagnozuota venerinė sarkoma - tai lytiniu keliu plintanti onkologinė liga, kuri, jei mes teisingai supratome, laiku pastebėta gali būti ir visiškai išgydoma. Lunai buvo atlikti 7 chemoterapijos kursai. Po kurio laiko padarytas tyrimas parodė, kad liga pasitraukė.O tada prasidėjo visas šitas siaubas Ukrainoje. Lunos šeimininkė dar kovo pradžioje išvyko iš šalies. Be Lunos ji dar turi tris šunis: du Staforšyro terjerus ir Jorkšyro terjerą. Vairuotojas sutiko priimti tik mažiausią šeimos narį. Tris didžiuosius savo šunis šeimininkė paliko šunų viešbutyje. Ji manė, kad po savaitės ar dviejų grįš namo ir pasiims savo šunis.Šitas košmaras taip greit nesibaigė. Vieną dieną moteris prarado ryšį su šunų viešbučiu ir su artimaisiais apskritai. Kokią savaitę ji gyveno visiškoje nežinioje dėl savo šunų. O jei jų nebėra, jei juos susprogdino, jei mirė prižiūrėtojai ir šunys liko vieni, jei nuo visų šitų stresų Lunai atsinaujins vėžys... Galime tik įsivaizduoti, kokios kankinančioa buvo tos dienos.
Tada vieną dieną pavyko susisiekti su viešbučiu. Šunys gyvi ir sveiki. Bet jų miestą pradėjo bombarduoti ir šunis reikia kuo skubiau evakuoti. Ir tai nėra taip lengva! Du nuostabūs žmonės iš Klaipėdos padarė tai įmanoma! Buvo sutarta, kad balandžio 11 d. vežėjai Ukrainoje atveš šunelius iki Ukrainos - Lenkijos sienos. Tada reikėjo rasti vežėjus, kurie pargabens šunis iki Pasvalio, kur glaudžiasi Lunos šeimininkė su šuneliu. Deja, tuo metu niekas nevažiavo arba nepavyko jų rasti, todėl žmonės išsinuomavo autobusiuką ir važiavo šunų patys. Sužinojusi, kad šunys išvyksta iš šalies, šeimininkės draugė paprašė paimti ir jos 23 metų dukrą. Taip į Lietuvą grįžo keturios gyvybės.

Moterį pasiekė kita žinia - jos namai subombarduoti. Karui pasibaigus ji nebeturės, kur grįžti... Visas susikurtas gyvenimas ir visi ateities planai buvo sugriauti vienu sprogimu. Moteriai teko žiaurus sprendimas... Ji negali pasilikti 4 šunų, nes nėra tikra, ar tą turimą vieną galės išmaitinti, ar turės, kur su juo gyventi. Todėl vietoj trijų šunų pas ją atvažiavo tik vienas... Žmonės, vežę šunis, sako, kad jos atsisveikinimas su Luna ir kitu šuneliu draskė širdį. O kaip kitaip? Iš tavęs atimami šeimos nariai! Ir čia ne "emigruoju - negaliu vežtis", ne "gimė vaikas - pasikeitė prioritetai" situacija, čia žmogus priverstas atsisakyti savo gyvūnų, nes jam buvo sugriautas gyvenimas.

Vieną šuniuką sau pasilieka tie patys Žmonės, kurie ir įgyvendino jų atvykimą į Lietuvą. Luna atvyko pas mus. Mes dar drįsome paklausti, kodėl ne Luna, vėžiu sirgęs šuniukas, lieka su šeimininke. Atsakymas toks aiškus, kad be klausimo galėjome susivokti, o mes drįsome paklausti. Kokia gėda! Būtent dėl jos sveikatos istorijos ir priimtas toks sprendimas. Ji svetimoje šalyje, mažame mieste, kuris negarsėja veterinarinių paslaugų įvairove, be to, ji be automobilio. Jei šuniui prireiktų pagalbos, čia didesnė tikimybė jos sulaukti.

Mes stengiamės siųsti video, kaip Luna jaučiasi, kažkiek nuraminti jos širdį. Žmonės prieglaudą dažniausiai mato kaip narvus, kuriuose gyvūnai nuobodžiai leidžia dienas. Pamačiusi, kad Luna nedreba kampe, o daug kur vyksta, kažką veikia, turi draugų - ji jaučiasi šiek tiek ramiau. Kiek įmanoma jaustis ramiau tokioje situacijoje.

O Luna nuostabi! Mūsų šunų elgsenos specialistė sako, kad tai labai į sportą ir veiklą su žmogumi orientuotas šuo, aktyvi, laikanti dėmesį, motyvuota. Labai tikimės, kad mums pavyks rasti šeimininką, kuris norėtų užsiimti su ja. Kol kas jos dar laukia sterilizacija, kuri būtina turint omeny jos buvusią ligą. Ir norime dar kartą ištirti jos sveikatą, kad būtume tikri, kad vėžys tikrai pasitraukė. Atrodo ji puikiai! Sveikiausias šuo, todėl tikim, kas tyrimas bus palankus. Siųskime geras mintis, kad tik taip ir būtų! Kol kas priimame pasiūlymus dėl namų, bet išvykti ji galės tik po poros ar trijų savaičių.

Negalime nepadėkoti tiems dviems nuostabiems Žmonėms iš Klaipėdos, kurie parvežė šunelius ir merginą. Jūs tiesiogine prasme išgelbėjote keturias gyvybes. Ir, Dieve, kokios stiprybės linkime Lunos šeimininkei ir visai Ukrainos tautai kovojant su tokiu žiauriu, jokių skrupulų, sąžinės ir taisyklių nepaisančiu priešu. Mes manome, kad kiekvienas nuo karo išgelbėtas šuniukas turi ir misiją, jie tiesiogiai supažindina mus su skaudžiu savo žmonių likimu. Kiekvienas šitas šuo pasakoja ne tik savo, bet ir žmogaus istoriją. Nelikime abejingi!

____________________________________
Daugiau informacijos apie mane
+370 646 19845


Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.