Rafas (VIDEO)

Prieglaudoje praleistas laikas:
2 mėnesiai 6 dienos ir val.


Paremti per Paysera


VARDAS: Rafas
AMŽIUS: 2007 07 21
DYDIS: Aviganio dydžio 
SKIEPYTAS
ČIPUOTAS
KASTRUOTAS

Rafas buvo draugų dovana šeimininkams įkurtuvių proga. Nes, nu, kaip sodyba bus be sargo? Pakabink kažkur ten, patvartėj, truputį atokiau, kad nesiveltų po kojom. Tegul saugo... Ką? Ką aš žinau. Gal savo būdą. Arba, va, tvarto kampą. Nes daugiau ką gali saugoti prie grandinės pakabintas šuo? Dar savo bliūdą. Viskas.
Taip prieš 15 metų į tą kampą prie tvarto pasodintas mažas šuniukas visą savo gyvenimą tame kampe ir prabuvo. Nebuvo nė dienos, kada jis buvo atsegtas, nė minutės, kada turėjo galimybę pamatyti bent jau kitą kiemo dalį. 15 metų vienodų nuobodžių nesikeičiančių dienų. Jis nė karto gyvenime nebėgiojo. Rafas nėra bėgęs. Galit vadinti mus per daug dramatiškais, bet tai yra žiauru, kad šuo per visą savo gyvenimą neturėjo galimybės pabėgioti. Sakysit, kad tokių Rafų pilni kaimai? Taip! Ir dėl kiekvieno jų skauda širdį, nes kiekvienas šuo turi teisę turėti laisvadienį, kiekvienas šuo nusipelnė pralėkti su vėju. Tie, kurie turi mylimus šunis, žino, kokia laimė yra be tikslo lekiantis šuo, atrodo, kad pats pajauti tą laisvės pojūtį, kai jis skuodžia, iškoręs liežuvį neribodamas greičio. Negalima šito atimti iš gyvos būtybės. O čia dar iš mažo šuniuko tai buvo atimta. Amžiams. Dėl idiotiško suvokimo, kad šalia namo būtinai turi būti šuo. "Pasistatei trobą? Še tau kalinį šalia jo."
Ir ačiū Dievui, laikai keičiasi. Šeimininkai sulaukė daugybės nusikundimų dėl baisiomis sąlygomis laikomo šuns. Rafas net neturėjo pavėsio. Jo būda buvo pastatyta prie vienos tvarto sienos, į kurią saulė vasaros metu šviečia praktiškai visą dieną. Šuo nuo saulės pasislėpti galėjo geriausiu atveju pačioje būdoje, kurioje, nors ir nėra tiesioginių saulės spindulių, vis tiek yra šilta. Į skundus tarnybos reagavo vangiai, sakydamos, kad prieglaudos ir taip perpildytos, nors daugelis prieglaudų tų tarnybų maldauja: "Mes sugalvosime, kur padėti šunis, jūs tik atimkite juos iš jų kankintojų." Bet visi atsiperka tik piršto pagrūmojimu. Geriausiu atveju. Ir galiausiai tik priverstinio čipavimo įstatymas privertė pačią šeimininkę atsisakyti šunų. Nemokėsiu už čipavimą ir skiepus ir viskas! Taip šuniui atsirado šansas pakeisti gyvenimą. Gaila, kad Rafas šitą šansą gavo taip vėlai. Bet jo gyvenimas jau pasikeitė. Vien mūsų kiemas jam atrodo toks didelis pasaulis, kad pirmom dienom jis uostinėjo jį centimetras po centimetro, lyg tai bijodamas kažką praleisti. Uostymas jam visiškai naujas užsiėmimas, kurį kiekvienas šuo privalėtų gauti kasdien, nes tai vienas iš būtinų jų poreikių. Labai tikimės, kad šitas be proto geras, tiesiog nuostabus šuo dar spės pasidžiaugti laisve. O niekada negali žinoti - gal atsiras tas nuostabus žmogus, kuris suteiks Rafui namus, ir jis galės pajusti ir tą svarbiausią šuniui jausmą - ką reiškia turėti mylintį žmogų šalia.


 

____________________________________
Daugiau informacijos apie mane
+370 646 19845


Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.